مصائب نرخ ارز

نرخ ارز در 18 خرداد ماه بصورتی غیرمنتظره و ناگهانی افزایشی حدود 10 درصدی را تجربه کرد. تقریبا عموم اقتصاددانان بارها از لزوم افزایش نرخ ارز سخن گفته اند و آن را اجتناب ناپذیر خوانده اند. حال یکسری راه افتاده اند و مدام از این که این امر به معنای نابودی صنایع کشور است و … سخن می گویند. غالبا هم این مخالفان، سایت های محافظه کار مخالف دولت هستند.البته همین دولت بارها اعلام کرده بود که اجازه افزایش نرخ ارز را نمی دهد و از این صحبت ها. اما به نظر می رسد جبر شرایط اقتصادی، به مخاطره افتادن ذخایر ارزی کشور و خطر دو نرخی شدن ارز، بانک مرکزی را مجبور کرد تا واقعیت های اقتصادی را بپذیرد و به جای شعارهای سیاسی، به شرایط اقتصادی گردن نهد.

این سیاست، چند اثر مشخص دارد:اول؛ واردات را گران و صادرات را ارزان می کند. یعنی واردات کنندگان متضرر و صادرکنندگان از این سیاست منتفع می شوند. از سوی دیگر با گران شدن کالای وارداتی، قدرت تولیدکننده داخلی در رقابت با تولیدکننده خارجی افزایش می یابد. در 10 سال گذشته، نرخ ارز تقریبا ثابت بوده و متوسط تورم کشور حدود 17 درصد تخمین زده شده است. این به معنای گران شدن مداوم کالاهای تولید داخل در برابر کالاهای وارداتی و ورشکست شدن تولیدات داخلی است. ببه همین جهت همیشه همخوانی سیاست ارزی با نرخ تورم توسط اقتصاددانان توصیه شده است. این در حالی است که در 30 سال گذشته همواره نرخ واقعی ارز(نرخی که از مقایسه تورم داخلی و بین المللی و نرخ اسمی ارز بدست می آید) رو به کاهش بوده است و بجز در چند مقطع خاص که افزایش نرخ ارز اسمی صورت گرفته، این سیاست همخوانی اجرایی نشده است. همین امر سبب شده کالای داخلی که مثلا در سال 1380 برابر با 1000 تومان بوده است، امروز 4000 تومان باشد ولی کالای وارداتی مشابه (با تورم 2-3 درصدی کشورهای شریک تجاری امان) در سال 1390 حدود 1700 تومان باشد. متاسفانه برخی دوستان به اشتباه سیاست تثبیت نرخ ارز را به دلیل حمایت از صنعت می ستایند، در حالی که عملا نه در حال دفاع از صنعت که در حال دفاع از واردات و غول های وارد کننده هستند. باید توجه کرد که حضور پررنگ کالاهای وارداتی (مثلا چینی) در بازار کشور هیچ ایرادی ندارد اگر نرخ ارز با نیروهای بازار تنظیم شده بود. ولی در وضعیت فعلی، پایین نگاه داشتن نرخ ارز، ما را در وضعیت غیرطبیعی حال حاضر قرار داده است.

دوم؛ همانطور که گفتم سیاست افزایش نرخ ارز برای دولت؛ یک اجبار و نه یک انتخاب  بود. اگر دولت به سیاست تثبیت ادامه می داد، بانک مرکزی مجبور می شد دلارهای بیشتر و بیشتری به بازار عرضه کند و ذخایر دلاری خود را کاهش دهد. این امر می توانست با یک کاهش در درآمدهای دلاری نفت، کشور را در وضعیت شکننده ای قرار دهد. بنابراین نه این اولین افزایش نرخ ارز و نه آخرین آن خواهد بود، در سال های آینده باید منتظر افزایش بیش از پیش نرخ ارز بود.

اما حامیان کاهش و یا تثبیت نرخ ارز از چه می گویند؟

مهمترین دلیلی که در نامه این عده به رییس جمهور ارایه شده، افزایش قیمت کالاهای اولیه و واسطه ای وارداتی است. این البته استدلال درستی است. با افزایش نرخ ارز، صنایعی که کالاهای اولیه اشان وارداتی است و نیز صنایعی که از تکنولوژی پیشرفته استفاده می کنند، به ظاهر متضرر خواهند شد، اما اولا باید توجه کرد که پایین نگاه داشتن نرخ ارز به همت دلارهای نفتی صورت گرفته و رانتی را به این صنایع اعطا کرده است که طبیعی نیست، حال برداشتن این رانت به معنای واقعی تر شدن فضای کسب و کار برای این صنایع است پس متضرر شدن این صنایع نمی تواند استدلال صحیحی در جهت تثبیت نرخ ارز باشد. ثانیا این عده، اگر واقعا صنعت گر باشند!، باید توجه کنند که افزایش نرخ ارز علاوه بر اثر پیش گفته، موجبات گران تر شدن کالای نهایی وارداتی را در رقابت با تولیدات صنایع داخلی فراهم می کند که این به معنای منتفع شدن صنایع داخلی از افزایش نرخ ارز است.

طنز ماجرا اینجاست که وجود گروه های پرنفوذ و پولدار وارد کننده، در مقابل صنایع نحیف و رنجور و بعضا دولتی داخلی در کشور، توازن قوا را بدجور به نفع واردکنندگان عوض کرده است. همین امر سبب شده در کشور ما برعکس کشوری همانند چین، که پول ملی خود را برای حمایت از تولید داخلی کاهش ارزش می دهد، تثبیت و تقویت پول ملی به یک ارزش تبدیل شود.

پس از هدفمندی یارانه ها(که البته بنظرم اشکالات فراوان در اجرا دارد که می تواند طرح را با مشکل مواجه کند)، افزایش نرخ ارز، دومین حرکت مثبت در شش سال اخیر در حوزه اقتصادی بوده است. فراموش نشود که باید در بازارهای کار و پول نیز ، که از مشکلات عدیده دخالت های نامناسب دولتی رنج می برند، تغییرات اساسی صورت گیرد. در غیر این صورت این تلاش های دولت بازدهی مورد انتظار را نخواهند داشت.

این نوشته در محمدصادق الحسینی ارسال شده. این نوشته را نشانه‌گذاری کنید.

18 پاسخ برای مصائب نرخ ارز

 1. قطعا حرکت در جهت واقعی تر کردن نرخ ارز گرچه در کوتاه مدت ممکن است منجر به مشکلاتی شود، اما در بلند مدت اقتصاد را به سمت تخصیص بهینه منابع سوق خواهد داد، در واقع در کوتاه مدت شرکت هایی که کارایی ندارند از چرخه اقتصاد حذف و شرکت های جدیدی در این عرصه با کارایی بالاتر شکل خواهند گرفت.
  مشابه طرح هدفمند کردن اثرات مثبت بلند مدت این طرح به مراتب بیش از اثرات منفی کوتاه مدت آن است. البته در صورت اجرای درست و استمرار این حرکت مثبت.

  با این حال یکی از نکات منفی این اتفاق، تناقض آشکار سخن و ادعای بالاترین مقامات دولت (رئیس جمهور و رئیس بانک مرکزی) با سیاست درست اتخاذ شده است که موجب سلب اطمینان فعالان اقتصادی از سخنان مقامات می شود که ریسک و عدم اطمینان فضای کسب و کار را افزایش می دهد. باید نوع رفتار مسولین ما نیز از این حالت شعاری انفعالی به اصولی معقول تغییر کند.

 2. Hirbod :گفت

  می‌خواستم برای روشن تر شدن بحث خوبتون این نکته رو بگم که در اکثر نظریات اقتصاد کلان، سه عامل اصلی‌ وجود دارد که شامل نیروی کار، سرمایه و تکنولوژی است. تا آنجایی‌ که من میدانم، و میتوانم حدس بزنم، از بین این سه مهمتر از همه در صنعت ایران، نیروی کار و حقوق پرداختی به آنهاست. مسلما ارزانی نرخ ارز، و در نتیجه ارزانی‌ کارگر، بالانس مالی هر صنعتی رو به نفع تولید کننده تغییر میدهد.

  • در اقتصاد ایران چیزی که بیش از همه تعیین کننده است مداخلات دولت در اقتصاد و شرایط نامطلوب فعالیت اقتصادی است. از این مداخلات البته بازار ارز و کار هر دو متضرر شده اند

 3. Hirbod :گفت

  ببخشید گفته خود را تصحیح می‌کنم، منظورم گرانی ارز (دلار) بود، که نتیجتاً به ارزانی‌ نیروی کار میانجامد. البته همانطور که شما گفتین دخالت‌های بی‌ مورد دولت باید کمتر شود.

 4. د.سلیمانی :گفت

  مطلب خیلی خوبی بود هم آموزشی هم کاربردی.میخواستم ببینم در این زمینه یا حول این موضوع کتابی در بازار موجود هست یا نه؟

 5. مهدی م :گفت

  البته از آنجا که بخش عمده ارزش افزوده تولیدات داخلی از واردات ارزان تامین می شود، گران شدن ارز می تواند به ضرر صنایع باشد.
  منظورم این است که اگر کالای x قیمتش به واسطه رشد 12 درصدی دلار، 12 درصد رشد کرده باشد، کالای مشابه داخلی آن هم به احتمال زیاد 9 تا 10 درصد افزایش قیمت خواهد داشت. و به احتمال زیاد همین فاصله قیمتی فعلی بین کالای وارداتی و کالای تولیدی حفظ خواهد شد.
  مگر اینکه صنعتی در داخل کشور واقعا ارزش افزوده داشته باشد که آن هم فکر نمی کنم جز در صنایع غذایی، و.صنایع تبدیلی جای دیگری بتوان پیدا کرد.

  • پس حتی با این محاسبات شما هم ضرری در کار نیست.
   هرچند که این محاسبات شما درباره افزایش حدود ده درصدی ایراد دارند و مواد اولیه صنایع معمولا چیزی حدود کمتر از 30-40 درصد هزینه های صنایع را تشکیل می دهند. که این محاسبات را کلا تغییر می دهد

 6. Iverson :گفت

  money supply, given that government now needs to print more money for budgeting each petrodollar? while Soal: What will be the effect of currency appreciation on

 7. محسن :گفت

  مزایای بالا بودن نرخ ارز برای یک اقتصاد سالم چیست؟

 8. محسن :گفت

  تصحیح می کنم: مزایای بالا بودن ارزش پول یک کشور چیست؟

 9. فائزه بهادر :گفت

  سلام.من دانشجوی نمونه رشته اقتصاد نظری دانشگاه پیام نور هستم.البته امسال برای مقطع ارشد هم رتبه آوردم و ان شاالله یک شهر خوب قبول بشم.واقعا متنها را پر مغز و قشنگ می نویسید.من خیلی مطالب شما رو دوست دارم و هر روز به وبلاگ شما سر می زنم.تمام مطالبتون رو کپی گرفتم و خیلی برام ارزش دارن.البته بعضی جاها با مطالبتون موافق نیستم ولی جمعا بی نظیرید.

 10. omid :گفت

  باید دید که چه کسی یا کسانی از این مصایب نرخ ارز سود میبرند خوب دوستان به دنبال بازار اشفته هستند

 11. دلیری :گفت

  سلام نمی کنید، این مورد اجباری بود که سیاست هدفمندی یارانه ها به سیستم اقتصادی وارد کرد؟ من احساس می کنم دولت ناگزیر به اتخاذ این تغییر شد چون فشاری که از طرف قیمت های اقتصادی بر صنایع نوپای کشور وارد می شد، انها را تا مرز ورشکستگی و بعضاً تعطیلی کشاند. بنابراین باید راهکاری برای مقابله با این موج تورم نهفته اتخاذ می شد، یکی از این راهکارها که شاید باب میلی بسیاری از عاملین اقتصادی داخلی چه اقتصاددانان و چه مدیران اقتصادی بود، افزایش نرخ تثبیت شده ارز است که می تواند تا اندازه ای انگیزه و قدرت صادراتی ما را تحت الشعاع قرار دهد. اما من احساس می کنم که یکی از اصلی ترین دلایل این تصمیم، نه به خاطر حرکت به سمت اقتصادی با نرخ ارز واقعی، بلکه به دلیل جبری است که از سوی عواقب قانون هدفمندی یارانه ها ناگزیر به اقتصاد کشور وارد شده، می باشد

 12. دلیری :گفت

  ببخشید
  ابتدای نوشته قبلی این جمله بود «سلام، فکر نمیکنید»، متاسفانه فکرش حذف شد و معنای نادرستی از آن استنباط شد.
  شرمنده

 13. دلیری :گفت

  راستی به خاطر به ثمر نشستن تلاشهای شما و موفقیت در اخذ پذیرش از دانشگاهی قوی به شما تبریک می گویم
  امیدوارم موفق باشید

 14. kaveh yousefzadeh :گفت

  I prefer to pass traineeship courses instead of reading of so boring and useless books! I never study and work in the fields that spoil my daily extracurricular plans! Anyway, I expect my future occupation be so simple, applied, interesting. It necessitate that I receive my invitation letter in so reverently manner in order to resumption my work as soon as possible. Please don’t offers the fields and jobs that are my so hatred (alike econometric, economical theories, statistical analysis,…)!because these majors and jobs don’t have consistency with my interests, plans,…!and they waste whole of my future times. And they spoil my extracurricular plans. And they have a lot of so negative externalities! And it is a so mistakable proceeding! And you will bereave other apt scholars for study with this so mistake proceeding as well. I don’t recommend you will mistake again.
  As soon as my job and traineeship courses be solved, I start my trips to overseas and I enroll in different music classes, athletic courses. And I continue my learning in different foreign languages fields. And I watch my favorite plans from DVD and satellite apparatuses regularly!
  I strongly believe on my marriage matter must perform before of anything (this is my personal view). I have decided to marry with the belle, nymphet, virgin, freethinker,
  Kind, easy-going,
  Anti-traditional, lovely, intellectual,
  philanthropist, adolescent ,…girls!
  I expect my first wife contact and meet me right away. Because I have paid a lot of so irreparable costs for this matter!
  It necessitate my first wife meet me in so reverently manner as soon as possible. I am 42. And the satanic forces have suspended my marriage,…trend for near 1.5 decade deliberately. The satanic forces and their astray mercenaries have denied all of my assertions flagrantly! They impudently accuse me as liar and visionary person!? If my other remainder family members and their family members be sacrificed,…through satanic forces in future, I will resort to so terrible retaliation measures! A lot of persons will been shocked and terrified from my retaliation measures in those times! I will have no mercy in those times! So, please send my warning to all of satanic forces! Say them:
  If they commit other crimes and murders by medical instruments and other satanic ways against my remainder family members and their families, after my uncle and brother be sacrificed, I will have no mercy and my retaliation measures will be so dreadful! No one can anticipate my reaction!
  Any way, before sending your invitation letter, consider all of these factors, please!
  I hope my marriage and job matter be solved in so reverently manners right away!
  Thank you!
  Kind regards
  Kaveh yousefzadeh
  4/17/2012
  1391/1/29
  سلام
  با توجه به اینکه بنده از اوان کودکی شاهد عینی مصائب وآلام وبلایا وجنایات نیروهای فاشیست وشیطانی وقرون وسطائی و…بوده ام بگونه ای که نابینایی پدر بنده وشکنجه دادن پدر ومادرم در سالهای طولانی وبه شهادت رسانیدن آنها و کور کردن یک چشم برادرم و بیمار کردن او به امراض مختلف وعصبی تر کردن او وقربانی کردن او در آینده نزدیک و بیکار کردن بنده به دلایل واهی در شرایط بسیار وقیحانه ای وطولانی تر کردن عمدی وکارشکنی در امر ازدواجم به طرق شیطانی وارائه مطالب ضدونقیض وبعضا تهدید آمیز و…به هیچ عنوان نه رویدادهای طبیعی قلمدادمی شدند ونه مولود رسم زمانه و…!
  بلکه همه این بلیه ها توسط جنایت کاران وآدمکشان وفاشیست های مختلف صورت گرفته وباید در یک دادگاه عادل ومبتنی برحقوق بشرموردپیگیری شدید قانونی قرار می گرفتند و بگیرند.وبه هیچ عنوان نباید با ترهاتی نظیر مراسم چای خوران ورسم زمانه و…لوث گردند!
  بله!از آنجایی که مدت های طولانی است که بنده را به دلایل واهی وبه بهانه های بی اساس از کار بیکار کرده اند ضمن اینکه زمانی را که به فعالیت اشتغال داشتم هم مشاغل بسیار توان فرسا وبی ارزش به من می سپردند وهم در امور خصوصی بنده گستاخانه مداخله می کردندوهم عملا در فرایند ازدواج بنده مداخله وکارشکنی می کردند وهم اینکه بعضا بطور جسته وگریخته به من گفته می شد که امور مرتبط با ازدواج واشتغالم را باید درشهرستان اصفهان پیگیری کنم ومتعاقبا تا همین الان من تماس های متعددی با اصفهان داشته ام و…لذا انتظار می رود که به منظور برون رفت از این گرفتاری های طولانی مدت تحمیل شده بر من و…دعوتنامه کاریم بصورت مکتوب ودر محترمانه ترین شکل ممکن در اسرع وقت برایم ارسال شود تا بنده فعالیت جدیدم را بدون فوت وقت شروع کنم.ادامه این وضعیت به بهانه این که حتما باید دایی وبرادرم نیزاز طرق جنایات پزشکی و…قربانی شوند با هیچ کدام از معیارهای اخلاقی مطابقت ندارد وطبعا به اقدامات تلافی جویانه مهیبی در آینده منتهی خواهد شد.
  بنده هم اکنون 42 سال سن دارم واز اوان کودکی تاکنون هم آماج توطئه ها ومکرهای شیطانی پاره ای از افراد آدمکش وفاشیست وتاریک اندیش قرارگرفته ام!بطوری که حتی پدر ومادرم نیز به شهادت رسیدند!ضمن آنکه این جنایات عملا توسط مقامات رسمی وبرخی از مردم تائید نمی شوند.وتا چندی پیش وحتی تا کنون انگ دروغ گویی وخیال بافی را نیز وقیحانه به من زده اند!وبارها به من گفته اند که انسان های احساساتی(منظورشان در تحلیل نهایی افرادباوجدان وعاطفی می باشند)وراستگوافرادی دیوانه واحمق هستند!؟
  لذا از هر زاویه ای که شما نگاه کنید پی خواهید برد که از دوران کودکی تا کنون جفای بسیار زیادی در حق من و…شده است.وهر فرد آزاده دیگری بجای من بود در صورت عدم پیگیری شکایاتش وبدتر از آن انکار مطالب وشکوایه هایش توسط برخی از مراجع قانونی نظیر وزارت بازرگانی ومنتسب کردن صفات برخی از مسئولان وزارت بازرگانی و… به شاکی-مرادخود بنده است- و وارونه جلوه دادن حقایق واستفاده ابزاری از موقعیت رانتی شان حتی به اقدامات مسلحانه وبرخوردهای شدید فیزیکی ونزاع های خونین نیز متوسل می شد.چرا که حق گرفتنی است نه دادنی!
  از طرف دیگر نیروهای شیطانی برادرم راکه مهمترین مشکل وی درتجرد وعدم تناسب رشته تحصیلی اش با ظرفیت های وی بود که هردو اینها به آسانی قابل حل بودنداز طرق شیطانی پزشکی و… به فردی شدیدا عصبی وغیرقابل تحمل تبدیل کرده اند وهم اکنون هم قصد قربانی کردن او را دارند.ضمن اینکه از دیرباز از طریق برادرم خانواده ام وخصوصا مادر وپدر شهیدم وبنده را به شدت مورد آزار واذیت قرار داده اند. بگونه ای که همگان در جریان بوده اند.
  الان هم تحمل برادرم بشدت دشوار وحتی غیرممکن می باشد وهیچ کس قادر به تحمل او نمی باشد!بنده به شما خواننده عزیز توصیه می کنم لحظه ای با برادرم مواجه شوید وبعد پی خواهید برد چقدر رفتارهای او مشمئزکننده ووحشیانه ورذیلا نه و…می باشد!هر کس جای من بود برادرم را قصابی می کرد!او برای سالیان طولانی وقریب به 30 سال است که مشکلات بسیار زیادی برایمان ایجادکرده است!او در کمال بیرحمی ودر وحشیانه ترین شکل ممکن عقده های خود را در محیط خانه خالی کرده است.وحتی بطور متوالی در کمال سبعیت پدر وخصوصا مادر زحمتکش وفداکارش را کتک می زد و زجرکش کرد. گویا دروس دانشگاهی وخصوصا غریزه جنسی اش فشار زیادی به او می آورد و او از این طریق وحشیانه وبیرحمانه عقده گشایی می کرد!هم اینک نیز او از لحاظ عدم ارضای طبیعی غریزه جنسی اش بشدت رنج می برد وبه همین خاطر عمدتا به فردی بشدت عقده ای وحسودوریاکار وتهاجمی ونفرت انگیزو… تبدیل شده است ودائم در محیط خانه به بهانه های واهی سروصدا ودادوفریاد ایجادمیکند.زندگی با چنین افرادی اصلا امکان پذیر نمی باشد.تحمل او بی اندازه توان فرساست وباید سریعا از او جداشد.در غیراین صورت یا باید او زن ببرد یا باید تا حد مرگ او را کتک زد!
  بله!نیروهای شیطانی با توسل به این حربه به غایت رذیلانه وکثیف نیز تا الان بنده را بشدت آزرده وعملا خانه نشین کرده اند تاعملا هم از برادرم پرستاری کنم و هم متحمل رفتارهای بشدت سادیسم گونه اش باشم.
  البته من معتقدم که اگر برادرم در دوران جوانی ازدواج می کرد ورشته تحصیلی آسانی را در صورت تمایل ادامه می داد ابدا در چنین شرایط بدبختانه ای قربانی نمی شد ودر آینده نزدیک به قتل نمی رسید!
  از آنجایی که بنده فردی بشدت آزاداندیش ولذت گرا وانسان دوست وکنجکاو وراستگو هستم لذا آزار واذیت بسیار بیشتری را ازهمان اوان کودکی تا کنون متحمل شده ام!وحقوق بنده توسط بدترین افراد پایمال گردیده است.
  توگویی ما در عصرظلمت وتفتیش عقاید وانگیزاسیون فکری وتبعیض نژادی بمراتب بدتر وهولناک تروشنیع تر از دوران قرون وسطی وآلمان هیتلری قرار گرفته ایم!؟
  به هرصورت ادامه این وضعیت دیگر قابل تحمل نخواهدبود وطبیعتا اقدامات تلافی جویانه شدیدی را در پی خواهدداشت وبه پشیمانی ووحشت طویل المدت خیلی ها منجر خواهد شد!
  البته نظر شخصی بنده این است که بهترین راه برای برون رفت از این گرفتاریهای طویل المدت تحمیل شده در وهله اول به علل ودلایل زیادی ازدواج بنده می باشد.منتهابا کمال تاسف ممکن است ازدواج با کسانی که همخوانی نسبی با معیارهایم داشته باشندفعلا امکان پذیر نباشد.ضمن اینکه از 12 سال پیش خیلی ها به من گفته اند که دختری بسیار مه رو قصدازدواج با من دارد وشرط آن هم قربانی شدن 3 عضو خانواده ام می باشد!؟
  البته من به این حرفها اعتنائی نکرده ونمی کنم. چرا که بنده فقط با کسانی ازدواج خواهم کرد که متناسب با معیارهایم باشند.یعنی علاوه بر اینکه باید بسیار زیبا باشند از جهت سنی نیز ترجیحا باید نوجوان باشند و از لحاظ عقیدتی نیز مشترکات زیادی با من داشته باشند و…!
  در امیل های گذشته ام به این معیارها به طور مبسوط اشاره کردم.خصوصا در فایل ازدواجم.
  به هرصورت به همین بهانه چندین سال است که بنده را منتر خودشان کرده وعملا خانه نشین کرده اند.ضمن این که به بهانه های واهی آزمایش وخودسازی بنده قصد آزار واذیت بنده و آدمکشی های مجددشان را داشته اند!چنین رفتارهایی فقط ازاذهان آلوده وکثیف وبیمار یک عده افراد دیوانه وآدمکش وجانی وشیطان وفاشیست و…تراوش می شوند!
  به هر صورت اگر ازدواجم الان صورت بگیرد که خیلی عالی است. اگر صورت نگیردبه هر ترتیب باید مقوله کاریم روشن شده تا متعاقبا من در جهت تحقق امور فوق برنامه ام وهمچنین یافتن همسران موردعلاقه ام اقدام کنم.
  بله!از آنجایی که درجریان یک توطئه ساختگی عملا مدت هاست مرا بیکار کرده اند وپدر ومادرم را نیز به قتل رساندند واذهان بنده را با ارائه مطالب ضد ونقیض وبعضا تهدید آمیز بشدت آزرده اند لذا انتظار می رود که بدون فوت وقت دعوتنامه شروع فعالیت کاریم در محترمانه ترین شکل ممکن به اینجانب ارائه شود.از دیربازگفته شده است که این امر در شهرستان اصفهان عملی خواهد شد.خوب از همان جا به من دعوتنامه شان را بطور مکتوب ارسال کنند.چرا نمی کنند؟
  البته قبل از هر اقدامی همانگونه که بارها متذکر شدم فقط باید دوره های کارآموزی ومشاغلی به من پیشنهادشود که درچارچوب رزومه کاریم تقریبا باشد وبه امور فوق برنامه روزانه ومادام العمرم هیچ خللی ایجاد نکند وکاملا با توانائیها واستعداد وعلاقه ام همخوانی داشته باشند.
  به عنوان نمونه بنده به هیچ عنوان در زمینه هایی که مبتنی براقتصادسنجی وتحلیل های آماری ونظریات اقتصادی باشند مشغول به کار و…نخواهم شد.ضمن این که باید دوره آموزشی وکاری وکارآموزیم صرفا محدود به زمان کاریم باشد.چرا که بنده روزانه وبطورمادام العمر قصد پیگیری فعالیت های فوق برنامه ام را که قبلا به کرات در باره آنها گفته شد دارم!
  پس قبل از ارسال دعوت نامه باید همه این مسائل بسیار مهم وکلیدی توسط کارشناسان مربوطه به دقت بررسی شوند تاهم تخصیص بهینه منابع انجام شود وهم باعث تضییع حقوق دیگرانی که مستعد این امورند نشود وهم با وقتم بازی نشود وهم اینکه بنده فعالیت های کارآموزی وآموزشی وکاریم را با علاقه انجام دهم!
  متعاقب دعوتنامه مکتوب کاری منطبق با موارد مندرج فوق بنده کارم را بدون فوت وقت آغاز خواهم کرد.دقت شود که حتما وضرورتا باید دوره های کاری وکارآموزی و…بنده مطابقت نسبی با رزومه کاریم داشته باشند.
  از آنجایی که مدتهاست عمدا کارم را خراب کرده اند لذا علاوه براین که ملزمند جریمه های زیادی را بابت خطاهای نابخشودنی و جبران ناپذیرشان بپردازند باید در محترمانه ترین شکل ممکن با رعایت مفاد مندرج فوق از من دعوت بعمل آورند.درنگ وتعلل بیشتر در این زمینه به بهانه آزمایش وخردکردن شخصیت بنده و…تبعات بسیار ویرانگری را درپی خواهدداشت!
  امیدوارم که مسببان نابینایی پدرم وآزار وشکنجه وشهادت پدر ومادرم و…رسما وعلنا معرفی شده وبه سزای جنایات خود برسند.
  متشکرم
  کاوه یوسف زاده
  2012/17/4
  29/1/1391
  سلام
  لطفا با من همکاري کنيد. براي ساليان مديد برعليه ما توطئه چيده اند.حتي پدرم را نابينا کرده وپدرومادرم را براي مدت هاي مديد شکنجه داده ونهايتا به قتل رساندند. فرايندازدواجم را 12 سال عمدا طولاني کرده اند تا برادر ودايي بنده را نيز بکشند.برادرم را بشدت عصبي وغيرقابل تحمل ساخته اند.بگونه اي که يک لحظه هم قابل تحمل نيست.بر عليه من حتي توطئه خانوادگي نيز چيده اند.يعني عليرغم اينکه همه حرفهايم درست است در کمال بيشرمي دروغ گفته وبنده را فردي خيال باف ودروغ گومي پندارند وحتي بيشرمانه به من مي گويند که مطالبم مزخرف است!
  دروغ خيلي باب شده است.همه قساوت قلب خود را با اين حربه توجيه مي کنند.الان يا بايد من سريعا با افرادواجدشرايط مطابق با معيارهايم ازدواج کنم يا برم خارج.لازم به ذکراست که حتي در محيط هاي آموزشي وکار نيز برعليه من توطئه چيده اند. ومي خواهند باز جنايت کنند.آخرش وقتي دارند رسوا مي شوند مي گويند بيا چايي بخور يا بلاياي مزبور را ناشي از حکومت قبلي محمدرضا پهلوي مي دانند واو را مقصر مي دانند يا به رسم زمانه وکار خدا منتسب مي کنند.لذا برهرانسان آزاده اي لازم است در اين جهت اطلاع رساني کرده ودروغ گويان وشيادان وشيطان پرستان واقعي را حتما وسريعا معرفي کند.
  ضمنا ابدا به من حاجي وحاج آقا نگويند که به عصبانيت شديد بنده منتهي مي شود وحتي ممکن است به فرافکني در قالب قتل نيز منجرشود.من فردي آزادانديش وآزاده هستم.
  لذا سريعا بگوئيد که اين وضع تا کي ادامه خواهد داشت.12 سال عمدا طولاني کرده اند.ضمنا من فقط با افرادبشدت آزادانديش وزيبا وکم سن وسال وروشنفکر وباکره از موضع قدرت ازدواج مي کنم.اگر عملي است بدون فوت وقت .اگرنه که با من همکاري کنيد سريعا بروم خارج.مدت هاي مديداست به بهانه آزمايش مان شديدا ما را آزرده اندوهيچ احساس وحشتي نيز از اقدامات تلافي جويانه من و…نمي کنند.اولويت فوق اضطراري من در ايران اول ازدواج است.هرقدر اين روند طولاني تر شود پيامدهاي بسيار خطرناک وجبران ناپذير وبه غايت وحشتناکي را در پي خواهدداشت.همين الان يا ازدواج يا خارج..
  متشکرم
  22/2/1391
  Marriage with nymphet, virgin, maiden, belle, freethinker, kind, easygoing, teen,….girls+
  Learning and practice different musical instruments+athletic courses+watching my favorite plans from DVD,… +trip to my favorite countries+punishment my mom and dad killers,….are my permanent plans!
  i never select the routes that spoil these so beautiful plans!
  i never study econometric, theories,…!
  Firstly marriage or going to my favorite countries in so reverently manner! I have decided on to trip to a lot of my favorite countries in my longevities!
  i have determined to learn some of musical instrument diligently and permanently.i will revenge my mom and dad bloods! Please introduce the so dirty persons that made blind my dad and tortured my mom ,…for long years!
  My revenge will be so terrible!
  I never accept these imposed limbo till eshagh and masoud be sacrificed!
  masoud toleration is Herculean task!
  he is 50 .but he is single. He is so lascivious person too. So he masturbate and he relieve all of his cumulative obsessions at home in the worst form. He will sacrifice in future too.
  His remedy is his instanter marriage in the outset! Other alternatives suggestion is so false and dangerous for him!
  My brother suffers from sadomasochism and psychosexual troubles terribly! He is 50.he must marry in his adolescence times necessarily! Other options about him are so wrong! His toleration is so hard! He has changed our home to dust bin! As he is single ,so he is so angry and he rampage a lot! He is so nervous person from 1363! His remedy has been his instanter marriage in outset and drop out from his university major too. He must

  study in so simple courses at most.
  i can not tolerate these so bad imposed conditions any longer.
  Thank you!

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s