نتایج نظرسنجی وبلاگهای اقتصادی

بر اساس آمار وردپرس، پست مربوط به نظرسنجی در روز اول توسط 411 نفر مورد خوانش قرار گرفته و 244 نفر بر روی آن کلیک کرده اند(از این مقدار 98 نفر از سایت حامد قدوسی و 25 نفر از وبلاگ محمدرضا فرهادی پور به این وبلاگ آمده بودند). در روز دوم از این نظرسنجی، 403 نفر از این پست بازدید کردند و 217 نفر بر روی پست کلیک کرده اند که از این میزان؛ 107 نفر از وبلاگ حامد و 16 نفر از وبلاگ محمدرضا فرهادی پور وارد شده بودند). در روز سوم از این نظرسنجی که امروز است تا ساعت 6 عصر حدود 134 نفر از این پست دیدن کردند که 57 نفر بر روی پست کلیک کرده اند (از این مقدار 38 نفر از وبلاگ حامد و 6 نفر از وبلاگ محمدرضا به پست وارد شده اند)

پس در مجموع در این سه روز؛ 948 بازدیدکننده این پست را دیده اند که با تقریب 20 درصدی تکراری ها می توان به رقم 759 نفرِ منفرد رسید. از این 948 بازدیدکننده، 518 نفر برروی پست کلیک کرده و نظرات را هم مشاهده کرده اند که با تقریب 20درصد تکراری ها به رقم 415 نفر می رسیم. با این حساب 759 نفرِ منفرد نظرسنجی را مشاهده کرده و 415 نفر هم نظرات را بصورت مشخص ملاحظه کرده اند. مشخص است که این 415 نفر نمونه ما از میان بازدیدکنندگان وبلاگستان اقتصادی هستند.(که نمونه خوبی هم هست). البته اینجا بیان کردن فرض اساسی این نظرسنجی ضروری است؛ که کسانی که با وجود دیدن نظرات، نظرشان را ابراز نکرده اند، نظری شبیه به نظر خود را در میان نظرات یافته اند، بنابراین نظرات ابراز شده را می توان به کل نمونه تعمیم داد. بطورخلاصه نمونه را همگن فرض کرد!(البته بهتر بود که برای نظراتی که زودتر اعلام شده اند ضریبی قایل می شدیم. چون اصولا تعداد بیشتری با آن نظرات همدلی داشته اند) {این حرف ها به معنای مبنای علمی پیدا کردن برای این نظرسنجی نصفه نیمه نیست! پس دوستان آماری لطفا مته به خشخاش نگذارند.}

بر این مبنا 20 رای کامل و دقیق{به جز رای خودم} به سوالات نظرسنجی داده شده که از این میان، سیمرغ های زرین و بلورین به وبلاگ های زیر تعلق گرفت:

هدفمندترین: سیمرغ زرین به وبلاگ مصیبت منابع با 11رای و سیمرغ بلورین مشترکا به گذری بر اقتصاد و چای داغ با 3 رای تعلق گرفت.
پرطرفدارترین: در این بخش سیمرغ زرین به حامد قدوسی با 19رای بخاطر وبلاگ چای داغ تعلق گرفت.
آموزنده ترین: سیمرغ زرین به چای داغ با 8 رای و سیمرغ بلورین به گذری بر اقتصاد با 5 رای اعطا می گردد.(همچنین هیات داوران از روزبه حسینی و کاتالاکسی مشترکا با 4 رای تقدیر به عمل آورد)
جذاب ترین: در این بخش، سیمرغ زرین به کاتالاکسی با 8 رای و سیمرغ بلورین به چای داغ با 7 رای تعلق گرفت.
قابل فهم ترین: در این حوزه، سیمرغ زرین به پویان مشایخ بخاطر وبلاگ خاکریز اقتصاد با 6رای و سیمرغ بلورین به حامد قدوسی با 5 رای اهدا گردید.
قابل استفاده ترین: سیمرغ زرین به حامد قدوسی با 8 رای و سیمرغ بلورین به انگشت به دهان با 5 رای اهدا می گردد.
چالشی ترین: سیمرغ زرین مشترکا به حامد قدوسی و کلک سینا با 5 رای و سیمرغ بلورین به کاتالاکسی با 4 رای تعلق گرفت.

اما نظر من هم بسیار شبیه به همین نتایج است. با اندکی اختلاف که از آن درمی گذرم. ولی باید عرض کنم که هیات داوران جایزه خلاقیت و اندیشیدن در وبلاگ نویسی را به پیمان فیروزی و جایزه پرمحتواترین وبلاگ را به دکتر خیرخواهان اعطا کرد. همچنین به آقای روزبه حسینی و یادداشتهای اقتصادی احمد هم از سوی هیات داوران توصیه شد که دوباره به وبلاگ نویسی بپردازند که طرفداران پروپاقرصی دارند.
{نکته بسیار خوبی را دوست عزیزی به نام محمود
خطاب به من، حامد و دکتر خیرخواهانمطرح کرده است در خصوص فریدمن ایرانی و به عبارت دیگر قابل فهم تر نوشتن،  که من حتما چیزی در این خصوص خواهم نوشت. خوب است اگر حامد و دکتر خیرخواهان نیز چیزی بنویسند.}

این نوشته در محمدصادق الحسینی, و غیره, وبلاگ نویسی, وبلاگ های دیگر, کاتالاکسی, اقتصاد ارسال شده. این نوشته را نشانه‌گذاری کنید.

10 پاسخ برای نتایج نظرسنجی وبلاگهای اقتصادی

 1. سلام
  کارجالبی بود خسته نباشی. امیدمان بیشتر شد.

 2. سلام و تشكر
  و همان هايي كه فرهادي پور گفت.

 3. نيما :گفت

  اي واي! ما دو روز نبوديم چه رقابت و شور و هيجاني بوده. اما بي احتساب نظر من انصافا اين رقابت چيزي كم دارد. افرين به دوست جوان و باهوش كه چنين ايده هاي خوبي دارد و اجرا هم ميكند
  ——————–
  صادق: و این رقابت چیزی کم داشت؛ موافقم!
  مرسی از توجهت دوست ِ میانسال و عزیز!!

 4. حسام :گفت

  تحلیل شما کاملاً غلط است! کسانی‌که نظر نداده‌اند نظرات قبلی را تأیید نکرده‌اند. به شخصه بسیاری از وب‌لاگ‌های اقتصادی را نمی‌شناختم و نظری نداشتم. با دیدن نظرات با چند وب‌لاگ جدید آشنا شدم و شاید سال بعد بتوانم نظر دهم! به‌هرحال تحلیل در حد بوندسلیگا نبود!
  —————–
  صادق: بخشی از کسانی که نظر نداده اند، نظرات قبلی را تایید نکرده اند؛ درست است. اما این بخش به زعم من کم هستند. چرا که غالب کسانی که پست را دیده اند حداقل وبلاگ های من و حا مد و محمدرضا را می شناختند.چرا که یا مستقیما به وبلاگ من آمده اند و یا از آن دو وبلاگ یاد شده وارد شده اند. و می توانستند نظر دهند. اگر نظری خیلی پرت بود و یا خیلی می دیدند که با نظر آنها مغایر است می نوشتند(در ضمن این تحلیل نبود بلکه فرض من بود که فکر می کنم فرض خیلی بی راهی هم نباشد.) در هرحال متشکرم از توجهتان

 5. Peyman :گفت

  مرسی صادق . برای من هم روحیه بخشه ! ولی هنوز در مورد جایزه ام توجیه نیستم ! 🙂 فکر میکنم خیلی چیزها فهمیدم در مورد گرایشات و کاستی ها .

  موفق باشی
  —————————
  صادق: پیمان جان؛ نسبت به جایزه که نباید توجیه بود، باید جایزه را گرفت! ولی فارغ از این بحث، به نظر هیات داوران، یکی از کسانی که بیش از سایرین به حوزه اقتصاد و چیزهایی که خوانده است می اندیشد و خوب هم این کار را انجام می دهد شما بودی، خصوصا اینکه هنوز سال سوم لیسانس هستی. شاید باید اسم جایزه را می گذاشتیم؛ بخاطر یک عمر فعالیت در راه اقتصاد در آینده!!

 6. حسام :گفت

  سلام صادق جان اول اینکه به همه برندگان تبریک می گم دوم اینکه این حسام بالایی حسام تامین اجتماعی نیست سوم اینکه موضوع فریدمن ایرانی به نظر من هم خیلی مهمه و باید روش کار کرد. و در نهایت ممنون از ابتکارت چون حداقل من فهمیدم که موضوعات تامین اجتماعی چندان طرفدار نداره باید یک بازنگری در مورد وبلاگم انجام بدم

 7. كلك سينا :گفت

  هرچند ما هم هنوز راجع به اين جوايز و مرجع اعطا كننده ي انها گيجيم ولي در كل براي خنده و مزاح بد نبود.
  اينكه چالشي ترين وبلاگ بوديم آن هم با 5راي و ان هم مشتركا با حامد بسيار روحيه بخش بود!!!!!!!!
  هنوز هم نمي فهمم قابل فهم ترين يعني چه؟؟؟
  يا اينكه آموزنده ترين يعني چه؟؟؟؟
  ولي در كل كار قابل تقديري بود.
  آقا خب جايزه ي ما رو بديد بياد ديگه!!!
  ——————————-
  صادق:قابل فهم ترین یعنی اینکه مطالبتان چقدر برای کسانی که رای داده اند، قابل فهم و آسان یاب بوده است{اتفاقا از واضح ترین سوالات همین سوال بود!}
  آموزنده ترین هم یعنی نظردهندگان از کدام وبلاگ و از مطالب کدام نویسندگان بیشتر آموخته اند، این نشان می دهد که کدام وبلاگ به مسایلی می پردازد که برای کاربران استفاده کننده، تازگی بیشتری دارد.
  جایزه اتان هم در وهله اول همان خنده و مزاحی بود که فرمودید و در مرحله دوم «روحیه بخش!!!!!!!»بودن آن بوده است.

 8. melika amini :گفت

  salam omid varam hale hamegy khob shayad ham ali bashe man daneshjoe terme 2 eghtesad hastam be seyasat khely alaghe dashtam ta en ke eghtesad ghabol shodam manam mesle tamame konkory ha aval nemedonestam reshtey ke mekhom bekhonam che . valy hala koly daram ba eghtesad hal mekonam.man veblage aghay farhady agar eshtebah nakonam khakreze eghtesad ro mekhonam valy bene khodamon bashe heche nemefahmam ke che mege faghat az bazy chezash sar dar meyaram ostadam mege eshkaly nadare kamkam yad megery ba estelahat ashne meshy valy ekhahesh az shoma hadaram kamy ham be fekre me beshed jory benevesed ke ma ham befahmem .. eany kasy hast komake man kone man bayad chekar konam?

 9. ملیکا :گفت

  سلام چرا به ایمیلم بیام ندادید نکنه چون سال اولی هستیم گفتید بی کلاسیم

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s