اندر باب تورم!

در وبلاگ کلک سینا، اسماعیل صفرزاده مطلبی را در نقد این مطلب حامد قدوسی نوشته است. که من در چند نوبت بر آن کامنتهایی انتقادی گذاشتم و خلاصه بحث داغی در خصوص علل و ماهیت افزایش نرخ تورم درگرفته است که به نظرم از مهمترین بحث های اقتصاد ایران است و به آن بی توجهی می شود. و یا به خطا و با پیچیده کردن(دانستن) موضوع، اصل مطلب گم می شود. به نظر من اصل مطلب، یعنی علت العللی که تورم را موجب می شود، افزایش حجم پول و نقدینگی است و بنابراین ماهیت تورم را کاملا پولی می بینم. در این خصوص ادله ای آورده ام که در این پست کلک سینا می توانید ببینید. اما حتما در این مورد امروز یا فردا خواهم نوشت. فعلا بحث ها را دنبال کنیم(من و شما) به نظرم بهتر باشد.

در این جا و اینجا مباحث تورم را آورده ام.
————————————-

راستی آقای الف که آشنای حضور انورتان هست؟! ایشان تصمیم گرفت که در ایران بماند و در سن 29 سالگی و با جیب پر پول به بلاد خارجه برود. مرسی از همه دوستانی که لطف کردند و این آقای الف نادان را راهنمایی کردند! از جمله روزبه حسینی عزیز که فراموش کرده بودم نامشان را ببرم. همچنین بسیار، بسیار ممنونم از آقای محمد از استرالیا که با ارتباط ایمیلی بسیار مرا راهنمایی کردند. از خسرو، لوکادیوم، حمید گیوی، فرزاد زمانی، امیرحسین، حلزون،نازنین، کافی، و مسیو هم بسیار متشکرم. همچنین از همه دوستانی که لطف کردند و دعوت مرا به این بازی لبیک گفتند.

این نوشته در Economics, iran, محمدصادق الحسینی, و غیره, وبلاگ های دیگر, کاتالاکسی, اقتصاد, اقتصادی, بلاگ هایی که می خوانم, جامعه ارسال شده. این نوشته را نشانه‌گذاری کنید.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s