خبر خوب

چند روزی مسافرت بودم. در ولایت : اراک ( البته ولایت اصلی ما فراهان است ها)!

1- از چند نفر از بچه های فعال که بعضی هاشون هم کار روزنامه نگاری در اراک می کنند، شنیدم که سفر احمدی نژاد به اراک، یک شکست کامل بوده است. چرا که اولا چند روز قبل از سفر در شهر بمبی کار گذاشته شده که البته خنثی شده و باعث شده سفر احمدی نژاد 10 روز عقب بیفته. دوما تعداد استقبال کنندگان از احمدی نژاد در این سفر تقریبا طبق گفته دوستان یک پنجم الی یک دهم سفر پیش بوده است(اقوال متعدد بود ولی نشان میداد که این دوستان هم از این جمعیت کم شوکه بودند). سوما گزارشی که تلویزیون از سفر نشان داده است(که من به آن استناد می کردم و می گفتم جمعیت بیشتر از این حرف ها بوده) مونتاژ بوده!!!

بله، ظاهرا از آنجایی که گزارشات تلویزیونی هم نگاتیو پاره هایی بیش نیستند، آقایان که از جمعیت به این اندکی ناامید شده بودند و چنین انتظاری نداشتند، صحنه های حضور قبلی احمدی نژاد را با صحنه های سفر جدید مونتاژ کرده بودند طوری که در چند صحنه استاندار قبلی (آقای سهرابی که 2 ماه قبل عوض شدند) در کنار احمدی نژاد هستند، نه استاندار جدید!

این ها همه خبرهای خوب و متقاعد کننده ای بر سبک شدن وضع رای احمدی نژاد دارد. اما خبر از بی اخلاقی دولت نهم و انجام هر کاری در راستای رای آوردن در دوره بعد هم دارد.(کسی که فیلم را به این اظهر من الشمسی مونتاژ می کند در جلوی چشم 70 میلیون، چرا باید در برگه های رای دست نبرد. ضمانت قانونی هم که وجود ندارد.) همچنین مدت مدیدی است که احمدی نژاد تنها در رسانه ها اتفاق می افتد، اگر نظر رهبری به هر نحوی از حمایت از او برداشته شود و آنتن قدرت(تلویزیون)از او گرفته شود، وضعش بسیار زود شدیدا نزول می کند.

 

2- دوستی در اراک لطیفه ای تعریف کرد که خالی از لطف نیست:

«وقتی برق ها می رود، ملت یاد پدر و مادر دو نفر می افتند، اول ادیسون، بعد احمدی نژاد، شاید هم برعکس.

 

3- چند وقتی است سرم خیلی شلوغ شده: پایان نامه، تافل، دو پروژه پژوهشی که در حال اتمام هستند و اندکی هم نوشتن مقاله برای روزنامه. وبلاگ ها را که اصلا نمی خوانم(هرچند قبلا هم وبلاگ های معدودی را می خواندم)، وبلاگ نویسی هم با تاخیر همراه شده …

دربارهٔ صادق الحسینی

در ایران لیسانس و فوق اقتصاد را در دانشگاه تهران خواندم. در آمریکا هم در مکسول اسکول دانشگاه سیراکیوز «روابط بین الملل و پابلیک ادمینیستریشن در توسعه» خوانده ام. (مکسول اسکول سیراکیوز رنک 1 را در پابلیک ادمینیستریشن و رنک 9 را در روابط بین الملل در جهان دارد). در حوزه های مختلفی کار کرده ام. در آمریکا چند وقتی در بانک جهانی به عنوان مشاور کار کردم. در ایران نیز در شرکت های مختلفی مشاور اقتصادی، مشاور توسعه و نیز مشاور ارشد مدیرعامل بوده و هستم. فعالیت هایی هم در عرصه عمومی داشته ام. عضو موسس سایت رستاک بودم. همچنین موسس سایت اقتصاد آنلاین. هم اکنون عضو شورای سردبیری روزنامه تعادل هستم.همچنین همکاری هایی هم با بانک توسعه اسلامی در زمینه اعتبارات خرد دارم.
این نوشته در محمدصادق الحسینی, کاتالاکسی, پراکنده ها, احمدی نژاد, تک گویه ها, جالب, زندگی ارسال شده و با , برچسب‌گذاری شده. این نوشته را نشانه‌گذاری کنید.

10 پاسخ برای خبر خوب

 1. pmashayekh :گفت

  اقا خوش به حالت رفتی اراک. چه سعادتی. بهترین شهر ایرانه.
  ————————–
  صادق: :)

 2. ارسلان :گفت

  نتیجه ی بند 3 هم این شد که ما از خوندن نوشته های عالی شما محروم شدیم :(

 3. ramin :گفت

  1- متاسفم برات که هنوز هم فکر می کنی راهی وجود داره تا احمدی نژاد دور بعد رای نیاره.
  2- آقایی که توی همه چیز نظر میدی!!!دفعه قبل وقتی مردم برای بار اول می بینند که این همه مسئول مملکتی با هم اومدن تو شهرشون ذوق زده می شن و جمعیت سه برابر میاد. اما اگه سر زدن به استانها کار معمولی بشه مردم از تو خونه هاشون برنامه رو نگاه می کنن.
  3- احمدی نژاد بار خودش رو برای دور بعدی بسته. شما که تو تهران نشستی و حداکثر از یه شهرستان ولایتتون خبر داری اون هم ناقص و فقط چیزهایی که بعضا می شنوی ، بهتره یه دور سفر استانی بری البته اگه سختت نیست.
  4- خیلی راحت نتیجه گیری کردی که رایها دستکاری می شه. یادم نمیاد تو دانشکده یه همچین روش باقالی و پشمکی برای نتیجه گیری کردن رو یادمون داده باشن. هنوز خیلی راه داری تا بتونی دلایل رای آوردن احمدی نژاد رو تحلیل کنی. البته الان راننده تاکسیها هم دولت رو تحلیل می کنن ،خب چه باک شما هم روش.

  یکی از بچه های پارک اقتصاد تهران

 4. میثم :گفت

  با سلام
  برویم سر اصل مطلب. قبل ترها از وبلاگ شما خیلی خوشم می آمد. اما حالا شما هم از بحثهای علمی و منطقی اقتصادی رفتید به سمت بحثهای بی منطق و مبهم سیاسی که ربط منطقی هم به اقتصاد ندارد.
  البته وقتی این شماره ماهنامه توسعه و صنعت فقط به بحثهای سیاسی می پردازد از شما انتظار چندانی نمی رود. مثل اینکه جو سیاسی کشور شما را هم گرفته. باز برای آنها دلیلی برای این کار وجود دارد. ولی شما چه دلیلی دارید؟
  هشدار: وبلاگ شما بصورت فجیعی به سمت وبلاگهای هوچی گر سیاسی بی منطق پیش می رود. مواظب وبلاگ خوب و پر بیننده تان باشید و در مورد بحثی که تخصص دارید و در آن خود را اثبات کرده اید، نظر بدهید.

 5. این یک عقیده است: احمدی نژاد 5 سال دیگه تمام خواهد شد ولی فکر کنم احمدی نژادیسم حالا حالا ها ادامه دارد. نزدیکترین موعد برای درست آزمایی این عقیده هم انتخابات ریاست جمهوری سال آینده است. ببینیم نظر هفت ماه پیش شما درست تره یا نظر 3 سال و دو ماه پیش من؟
  ———————————
  صادق: بازی های مسخره تیم بی اخلاق وابسته مالی(یا ذهنی) احمدی نژاد دوباره شروع شده!!
  حداقل وقتی چند کامنت را می فرستید فکر بکنید که اینجا بلاگفا نیست! وردپرس است و آی پی شما برای نویسنده وبلاگ مشخص است! آقایان محمدحسین، میثم، و رامین در واقع یک نفر هستند! عجب اسامی هم برگزیده است!

 6. باریکلا به wordpress و تو
  میثم رامین و محمد حسین سه نفر است با یک کامپیوتر.wordpress بهت نگفت؟؟؟ راستش دیدیم خیلی دور برداشتی و رفقات هم که مثل خودت وابسته های فکری مالی جانی و ناموسی به جریان دوم خرداد و الخ هستند هی دارند الکی هندونه زیر بغلت می گذارند. گفتیم فضات واقعی تر بشه و مثل وبلاگ نویسهایی که الان اونور آب دارن اظهار ندامت می کنند نشی. دست به قلمت خوبه اما مدتیه که داری مزخرف تحویل خودت و رفقات و ما میدی آقا صادق نه چندان صادق.
  ————————–
  صادق: شما خیلی باحالی! باشه می توانیم فرض کنیم که سه نفر در عرض کمتر از 2 دقیقه 5 کامنت بگذارند(3تا در این مطلب و 2 تا در مطالب دیگر) البته در آن صورت باید فرض کنی که بهره هوشی همه به اندازه خودته(خودتونه!)

 7. يك نظردهنده جعلي ديگر :گفت

  تماشاي ويديوي زير با اين نوشته را به نظرسازان جعلي با اسامي محمد حسین و میثم و رامین پيشنهاد مي كنم:

  There are so many ways of looking at things. If you nurture your creativity you will no longer be the prisoner of a one-dimensional mind. Watch this video and see how things are not what they seem at first.

  لينك ويديو سه دقيقه اي

  http://r-go.ca/cartoon1.htm

 8. فیاض خاک :گفت

  چه اشکالی داره؟ ما هم یاد پدر و مادر و خواهر این آقایان رامین و میثم و محمد حسین می افتیم. شاید هم برعکس.شاید هم با جایگشت های متفاوت!!

 9. بصیر :گفت

  سلام دوست عزیز ؛
  از آنجایی که نه من شما را می شناسم و قاعدتا نه شما بنده را، پس این نوشته کمتر بوی مشکل شخصی می دهد ولی من با تمام کسانی که دوست دارند همه چیز را آنگونه که خودشان دوست دارند تحریف کنند ، مشکل شخصی دارم.
  بهتر نیست به جای اینکه ساحت این به قول شما وبلاگ اقتصادی را با فحاشی های کوچه بازاری آلوده کنی، به عملکرد دولت نهم از بعد اقتصادی که گویا رشته تحصیلی حضرت عالی است ، بپردازی و عالمانه و منصفانه آنرا به نقد بنشینی . باشد که با درایت و هوش سرشار خویش و ارائه آمار و ارقام و… و افشای ناکامی های دولت نهم تمام طرفداران متعصب و بی منطق این دولت را انگشت به دهان بگذاری !!!
  من اراکی نیستم ولی میدانم تعداد مصوبات اجرا شده دولت در استان و شهر شما از تعداد ناسزاهایی که شما و امثال شما نثار این دولت خدمتگذار کرده اید بسیار بسیار بیشتر است حال شما هرچه که می خواهید گفته باشید …

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s